نگاهی به شخصیت های زن خلق شده توسط شینجی میکامی

[ad_1]

 نگاهی به شخصیت های زن خلق شده توسط شینجی میکامی

[​IMG]

​از شخصیت های ضعیف و ترسو خوشش نمی اید.از شخصیت های زنی که هیچ نقشی در داستان ندارند و صرفا برای پرکردن صفحه نمایش و نشان دادن برجستگی های بدنیشان خلق میشود بیزار است.از پرنسس های ضعیف و بی دفاع متنفر است.این جملات تفکر شینجی میکامی در قبال شخصیت های زن است.از شخصیت های زنی خوشش می اید که قوی و با اراده هستند و در داستان نقش موثری ایفا می کنند.

میکامی یکی از معدود بازیسازانی است که به اندازه ی شخصیت های مرد ، شخصیت زن قوی خلق کرده و برای ان ها پرداخت قوی و نقش موثر در داستان در نظر گرفته است.در این مقاله قصد دارم تا تعدادی از بهترین شخصیت های زن خلق شده توسط پدر ژانر ترس را بررسی کنم و هنر میکامی را در پرداخت شخصیت های زن ببینیم.

[​IMG]

Jill Valentine
 
فرنچایز Resident Evil

بی شک یکی از بهترین شخصیت های زن تاریخ هنر هشتم جیل ولنتاین است.شخصیتی که به همراه کریس ردفیلد داستان پرتلاطم و پیچیده ی رزیدنت اویل با ان ها اغاز شد.او یکی از اعضای مهم گروه استارز بود که به همراه کریس ردفیلد و بری برتون وظیفه ی بررسی اتفاقات وحشتناک شهر راکون و نجات افرادی که قبل از ان ها به محل حادثه رفته بودند را داشتند.

جیل ولنتاین با ظاهری زیبا و هوش و ذکاوت بالا سایر اعضای گروه را در این مسیر همراهی کرد و پا به پای ان ها برای متوقف کردن شرکت امبرلا و نابودی ان گام برداشت.اخرین حضور جیل ولنتاین به عنوان کرکتر اصلی در عنوان رزیدنت اویل :رولیشنز بود که در ان باز هم کرکتر اصلی داستان در کنار کریس ردفیلد بود و بخش بزرگی از بازی را با او همراه بودیم.قطعا طرفداران سری رزیدنت اویل راهنمایی او به کریس ردفیلد برای کشتن البرت وسکر در قسمت پنجم سری را فراموش نخواهند کرد.

 

[​IMG]

Ada wong

فرنچایز Resident Evil

ایدا ونگ یک ضدقهرمان بی نظیر است.یک شخصیت مرموز و قوی که همواره در داستان سری بازی رزیدنت اویل نقش موثر داشته است.ایدا ونگ در قسمت دوم رزیدنت اویل برای بدست اوردن اطلاعات مهم از شرکت امبرلا راهی راکون سیتی شد تا با خبرنگاری به اسم بن برتولوچی دیدار کند.اما پس از اینکه شرکت امبرلا با پخش ویروس ، شهر راکون سیتی را به هم ریخت او در اثر یک سری اتفاقات با لیون اس کندی همراه شد.

پس از اتفاقات قسمت دوم ، او در قسمت چهارم سری بازگشت و یک بار دیگر شاهد نقش موثر وی در داستان زیبا و به یاد ماندنی ان عنوان بودیم.اخرین حضور ایدا ونگ قسمت ششم سری بود و علاقه مندان به سری رزیدنت اویل حتما بخش ادا ونگ را که چه از نظر گیم پلی و طراحی مراحل و چه از نظر داستان به شدت از سایر بخش ها قوی تر بود را به یاد دارند.

 

[​IMG]

Regina
 
فرنچایز Dino Crisis

شاید رجینا به اندازه جیل ولنتاین و ایدا ونگ محبوب نباشد اما بی شک به اندازه ی این دو شخصیت ، پرداخت شخصیت داشته است و همانند ان ها از کرکترهای مهم داستان به حساب می اید.باز هم میکامی برای روایت داستان پیچیده و جذاب داستان بازی از یک شخصیت زن استفاده کرده است و هیچ ترسی هم از این موضوع نداشته است.

رجینا در این بازی یک وظیفه ی سخت و خطیر دارد و ان دست گیری دکتر کرک است.کسی که ایده ی انرژی سوم (نسل سوم انرژی پس از انرژی سوخت فسیلی و اتمی) را به اجرا میگذارد و باعث اتفاقات و حوادث سری داینوکرایسیس است.هر چند مدت زمان زیادی است که رجینا را ملاقات نکرده ایم اما هیچ وقت او و ماجراجویی های بی نظیرش را در داستان زیبا و به یادماندنی داینوکرایسیس را از یاد نخواهیم برد.

 

[​IMG]

Juli Kidman
 
فرنچایز The Evil Within

جولی کیدمن را میتوان بهترین شخصیت مجموعه ی اویل ویتین دانست.شخصیتی که به سوالات ما پیرامون داستان قدرتمند اویل ویتین در دو نسخه The Assignment و The Consequence پاسخ داد و در قسمت دوم بازی همراه سباستین در داستان رستگاری این شخصیت خواهد بود.میکامی قبل از انتشارعنوان اویل ویتین قول داده بود که شخصیت زن داستان ( جولی کیدمن) یک شخصیت کلیدی در داستان بازی است و ما شاهد یک شخصیت زن قوی و مهم در داستان اویل ویتین خواهیم بود.

جولی کیدمن شخصیت اصلی دو بسته الحاقی The Assignment و The Consequence نشان داد که میکامی یک بار دیگربر اهمیت و پافشاری برای خلق یک شخصیت زن مهم ، قوی و بازی کردن در نقش ان و پاسخ دادن به سوالات داستان ، بر تفکر زیبایش در قبال شخصیت های زن پایبند است.

*تفکر میکامی در قبال شخصیت های زن ستودنی است.امیدواریم بازیسازان جوان برای خلق شخصیت های زن از تفکر میکامی الهام بگیرند و راه وی را در پیش بگیرند.*

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *